Result 2018-07-16T11:25:28+00:00

First Round School Result 2017-18

We heartily congratulate School winners of First Round of Conquest I.Q. Olympiad 2017-18. We wish them good luck for their future endeavors.

Find your school in search box and click to see the complete result .

Sr. No.School NameLocationIncharge Name
1B.C.M. SR. SEC. SCHOOL, LUDHIANAB.C.M. SR. SEC. SCHOOL, LUDHIANASURESH THAKUR
2ST. PATRICK’S VIDYA BHAWAN SR. SEC. SCHOOL, JODHPUR (RAJASTHAN)ST. PATRICK’S VIDYA BHAWAN SR. SEC. SCHOOL, JODHPUR (RAJASTHAN)MRS. MANJULA
3DOON PUBLIC SCHOOL, KARARWALADOON PUBLIC SCHOOL, KARARWALAMS. MANPREET KAUR
4CHRIST JOYTI CONVENT SCHOOL, KAPURTHALACHRIST JOYTI CONVENT SCHOOL, KAPURTHALASHAVETA MARWAHA
5JUBILEE MEMORIAL SCHOOL, NAGALANDJUBILEE MEMORIAL SCHOOL, NAGALANDMR. S.K. MAITI
6JAWAHAR NAVODAYA VIDYALAYA, BILASPUR H.P.JAWAHAR NAVODAYA VIDYALAYA, BILASPUR H.P.MRS. ANURADHNA
7ARTRAC PRIMARY SCHOOL, SUMMER HILL SHIMLAARTRAC PRIMARY SCHOOL, SUMMER HILL SHIMLAMRS. ARUNA SOOD
8SAUPIN’S SCHOOL, PANCHKULASAUPIN’S SCHOOL, PANCHKULAMS. DEEPTI CHALANA
9SAINT MEERA SEC. SEC. PUBLIC SCHOOL, UNASAINT MEERA SEC. SEC. PUBLIC SCHOOL, UNAMS. RUCHI MANKOTIA
10SACRED HEART CONVENT SCHOOL, LUDHIANASACRED HEART CONVENT SCHOOL, LUDHIANAMS. EKTA GULATI
11RYAN INTERNATIONAL SCHOOL, MAYUR VIHARRYAN INTERNATIONAL SCHOOL, MAYUR VIHARKAVITA DHINGRA
12RIMT WORLD SCHOOL, CHANDIGARHRIMT WORLD SCHOOL, CHANDIGARHMEENAKSHI M.
13LITTLE ROSE ENGLISH HIGH SCHOOL, CHITTOORLITTLE ROSE ENGLISH HIGH SCHOOL, CHITTOORMR. BLV LOHITH
14LITTLE FLOWERS PUBLIC SR. SEC. SCHOOL, SHIVAJI PARKLITTLE FLOWERS PUBLIC SR. SEC. SCHOOL, SHIVAJI PARKMS. PRATIBHA SHARMA
15LITTLE FLOWERS INT. SCHOOL KABIR NAGARLITTLE FLOWERS INT. SCHOOL KABIR NAGARMS. MADHULATA
16LITTLE FLOWERS PUBLIC SCHOOL, YAMUNA VIHARLITTLE FLOWERS PUBLIC SCHOOL, YAMUNA VIHARMS. VIMMI
17GURUKUL INT. SCHOOL, HALDWANIGURUKUL INT. SCHOOL, HALDWANIMS. BHAWNA PANDEY
18FLAMINGO ARMY PRE PRIMARY SCHOOL, BHUJ (GUJARAT)FLAMINGO ARMY PRE PRIMARY SCHOOL, BHUJ (GUJARAT)MS. DEEPA GADHVI
19EL NISSI MISSION SCHOOL, ORISSAEL NISSI MISSION SCHOOL, ORISSA
20DELHI PUBLIC SCHOOL, KALINGA CUTTAKDELHI PUBLIC SCHOOL, KALINGA CUTTAKMRS. PAVNEET KAUR
21DAV PUBLIC SCHOOL, SEC – 37, FARIDABADDAV PUBLIC SCHOOL, SEC – 37, FARIDABADMS. VANDANA DAHIYA, MS DEEPALI, MS JASVINDER
22BHAVANS S.L. SCHOOL , AMRITSARBHAVANS S.L. SCHOOL , AMRITSARMS. RAVEENA , MS SUKHPREET
23ATS VALLEY SCHOOL, DERA BASSI PUNJABATS VALLEY SCHOOL, DERA BASSI PUNJABMS. ABHILASHA VERMA
24ST. JOSEPH’S CONVENT SCHOOL, PHILLAUR (JALANDHAR)ST. JOSEPH’S CONVENT SCHOOL, PHILLAUR (JALANDHAR)MRS. MINAKSHI
25AVS SUNNYSIDE THE ASSAM VALLEY SCHOOL, ASSAMAVS SUNNYSIDE THE ASSAM VALLEY SCHOOL, ASSAMMRS. NIDHI SINGH , MRS. SHABANA ANSARI
26ZYDUS SCHOOL FOR EXCELLENCE, AHMEDABADZYDUS SCHOOL FOR EXCELLENCE, AHMEDABADMS. KAMINI GAJJAR
27HARTLEY HR. SR. SCHOOL, KOLKATA (W.B.)HARTLEY HR. SR. SCHOOL, KOLKATA (W.B.)POOJA DEY

Glimpse of All India Inter School Winners 2017-18

Name :- Vanshika Class :- 2nd Possition :-  5th Rank Subject :- Math School :-  Vishvas Public School, Ambala City

Name :- Shreyansh Yadav Class :- 1st Possition :-  5th Rank Subject :- Math School :-  Maharishi Vidya Mandir School, Jabalpur

Name :- Shrey D. Class :- 2nd a Possition :-  5th Rank Subject :- Math School :-  Delhi Public School, Kalinga

Name :- Naisha Paneri Class :- 1st D Possition :-  4th Rank Subject :- English School :-  St. Paul's Sr. Sec. School, Udaipur (Rajasthan)

Name :- Kiyan Vivek Daga Class :- Jr. K.G. Possition :-  5th Rank Subject :- English School :-  Baheti's Kidzee School, Malkapur

Name :- Ishit Class :- 3rd J Possition :-  5th Rank Subject :- I.Q. School :-  Euro School, Thane

Name :- Dharraa S. Rajai Class :- Jr. K.G. E Possition :-  5th Rank Subject :- I.Q. School :-  Amarjyoti Saraswati Int. School, Bhav Nagar (Gujarat)

Name :- Bhavik Kaushik Class :- 3rd Possition :-  5th Rank Subject :- English School :-  A.T.S. Valley School, Dera Bassi (Punjab)

Name :- Bani Gupta Class :- 4th B Possition :-  5th Rank Subject :- I.Q. School :-  Little Flowers Sen. Sec. School, Yamuna Bihar

Name :- Hitika Singh Class :- 1st B Possition :-  5th Rank Subject :- Colouring School :-  Little Flowers Int. School, Kabir Nagar

Name :- S. Kishor Class :- 2nd A Possition :-  4th Rank Subject :- I.Q. School :-  St. Paul's Int. School, Kerala

Name :- Anshika Gupta Class :- 2nd B Possition :-  2nd Rank Subject :- G.K. School :-  Little Flowers Int. School, Kabir Nagar

Name :- Abhinav Class :- 1st B Possition :-  4th Rank Subject :- I.Q. School :-  Delhi Public School, Kalinga

Name :- Aarya Class :- 3rd D Possition :-  2nd Rank Subject :- I.Q. School :-  Little Flowers Sen. Sec. School, Shivaji Park

Name :- Jiyana Class :- 1st a Possition :-  5th Rank Subject :- I.Q. School :-  Jesus' Sacred Heart School, Ludhiana (Punjab)

Name :- Shalabh Y. Wadekar Class :- Prep. SR. A Possition :-  8th Rank Subject :- Math School :-  Shannen Kids, Vadodara (Gujarat)

Name :- S. R. Nikileish Class :- 3rd A Possition :-  9th Rank Subject :- G.K. School :-  Elgi Matric Hr. Sec. School, Coimbatore

Name :- Pravi Kothari Class :- 2nd c Possition :-  2nd Rank Subject :- Math School :-  St. Paul's Sr. Sec. School, Udaipur (Rajasthan)

Name :- Pransi Kumar Class :- U.K.G. D Possition :-  5th Rank Subject :- G.K. School :-  The Lexicon Int. School, Pune

Name :- Patil Vidika Vivek Class :- Jr. K.G. Possition :-  7th Rank Subject :- G.K. School :-  Bohara Central School, Jamner

Name :- Muhammed Class :- L.K.G. Possition :-  6th Rank Subject :- I.Q. School :-  Sathiyakaati Global School,Kotagiri

Name :- Mayank Kathait Class :- 6th roses Possition :-  7th Rank Subject :- I.Q. School :-  St. Xavier's Int. School, Patiala

Name :- Deshmukh Atish Suhas Class :-5th Possition :-  9th Rank Subject :- G.K. School :-  Bohara Central School, Jamner

Name :- Avighnya Class :- L.K.G. Possition :-  5th Rank Subject :- I.Q. School :-  Brigade Public School, Hyderabad

Name :- Akshat Sharma Class :-2nd c Possition :-  3rd Rank Subject :- I.Q. School :-  Little Flowers Sen. Sec. School, Yamuna Bihar